Sparing z DAP Dębica 9.03.2014

Zapowiedź 5. kolejki PLTM - czyli wielki mecz w Rzeszowie

• autor: leybman, 2016-04-22 13:42

W rozwinięciu zapowiedź 5. kolejki naszej ligi - czyli grupy srebrna i brązowa na półmetku!

Po emocjach na tygodniu związanych z meczem naszej kadry województwa (z udziałem m. in. 5 zawodników Stali Mielec) i remisie 0:0 w wyjazdowym meczu w Poniatowej z Woj. lubelskim sprawiającym, że na dwie kolejki przed końcem tych rozgrywek wszyscy ciągle mogą tą grupę zarówno wygrać jak i być na  szarym końcu wracamy na nasze ligowe boiska. Oto zestaw par grupy mistrzowskiej:

Grupa "złota" (5. kolejka):

Resovia Rzeszów - Stal Stalowa Wola

Siarka Tarnobrzeg - DAP Dębica

Stal Mielec - SMS Jarosław

Karpaty Krosno - Ziomki Rzeszów

Na czoło wysuwa się pojedynek w Rzeszowie Resovii ze Stalą ze Stalowej Woli. Resoviacy to jedni z głównych kandydatów do zajęcia 1-go miejsca, natomiast "Stalówka" się właśnie na tym miejscu zadomowiła i ani myśli go oddawać. Resoviacy u siebie mają komplet zwycięstw, ale goście jako jedyni w tej grupie jeszcze nie przegrali. Ciężko wytypować zwycięzcę tego meczu, któraś z drużyn przerwie swoją serię. A zwycięzca bierze wszystko!

W Tarnobrzegu spotkają się drużyny z dolnych rejonów tabeli miejscowa Siarka z dębickim DAP-em. Obydwie drużyny przegrały swoje 2 ostatnie spotkania, ale obydwie zaczynają grać coraz lepiej i są spragnione zwycięstw. A właśnie w sobotę nadarza się idealna okazja do podreperowania swojego dorobku punktowego kosztem rywala. Obydwie drużyny postraszyły faworytów i choć ugrać nic się nie udało to obydwie patrzą w przyszłość z optymizmem. Kto wygra w tym meczu? Dowiemy się w sobotnie popołudnie.

Mielecka Stal w najbliższą sobotę gości natomiast beniaminka z Jarosławia. i choć punktów goście nie uzbierali na razie wiele, to z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej i sprawili już niemało kłopotów faworyzowanym zespołom Resovii czy Karpat. Jednak wizyta w Mielcu też do najłatwiejszych nie należy i każda zdobycz punktowa gości to byłaby spora niespodzianka. Mielczanie po świetnym początku zostali zastopowani w Krośnie, ale teraz znów wracają na właściwe tory, a to nie najlepsza wiadomość dla ich rywali!

Ostatni mecz krośnieńskich Karpat z Ziomkami Rzeszów rozegrany zostanie dopiero w środę, a to w związku z przeniesieniem terminu kadry (ze środy na czwartek) i brakiem odpowiedniej przerwy (mecz pierwotnie miał się odbyć w piątek) dla niektórych zawodników. Faworytem w tym meczu wydają się być Karpaty, ale pamiętać należy, że Ziomki to jedna z tych drużyn, z którymi Karpatom nie specjalnie się wiodło i z pewnością Ziomali stać na sprawienie niespodzianki. Problem w tym, że możliwości chłopaki mają na pewno duże, ale w tym sezonie jakoś nie mogą się odnaleźć. Czy uda im się to w Krośnie? Będzie niezmiernie ciężko.

Grupa "srebrna" (5. kolejka):
Polonia Przemyśl - Igloopol Dębica

Ekoball Sanok - Retman Ulanów

Czarni Jasło - Unia Nowa Sarzyna

Grupa srebrna tym razem gra każdy mecz... innego dnia. W piątek spotkanie na szczycie w Przemyślu gdzie druga Polonia podejmie lidera dębicki Igloopol, który na wiosnę jest w niesamowitym gazie. Czy twierdza Przemyśl padnie czy zatrzyma Dominika Kędziora i spółkę? Okaże się wkrótce.

W sobotę mecz w Sanoku gdzie Ekoball podejmuje Retmana Ulanów. Normalnie Ekoball byłby murowanym kandydatem do wygrania tego meczu ale... no właśnie. Retman ostatnio pokonał po kapitalnym meczu Polonię Przemyśl i w zaległym, wprawdzie uległ wysoko Igloopolowi, ale zrobił to co nie udało się nikomu jeszcze w tej lidze - strzelił dębiczanom gola. Nie zmienia to jednak faktu, że to akcje Ekoballu stoją w tym meczu zdecydowanie wyżej!

Wreszcie w niedzielę pojedynek w Jaśle gdzie miejscowi Czarni - dość nieoczekiwanie zamykający tabelę bez jednego choćby punktu jeszcze - podejmują rewelację wiosny czyli Unię Nowa Sarzyna. Mimo wszystko (lokata w tabeli, punkty) każą upatrywać w tym meczu wygraną gości, ale piłka to nie jest prosta matematyka, składa się na nią wiele czynników i na te czynniki liczą właśnie gospodarze tego meczu!

Grupa "brązowa" (5. kolejka):
Stal Nowa Dęba - Pogoń Leżajsk

Wisłoka Dębica - Giganci Radymno

JKS Jarosław - Stal Rzeszów

W grupie brązowej mamy w sobotę derby regionu w Nowej Dębie Stal kontra Pogoń Leżajsk. Faworytem są na pewno goście, którzy bardzo dobrze spisują się wiosną, natomiast dębianie ciągle szukają swego pierwszego punktu w tej lidze. Czy uda się to teraz - będzie bardzo ciężko, choć warto przypomnieć, że w meczu tych drużyn jesienią padł kosmiczny wynik 6:7 dla Pogoni, ale to wtedy drużyna z Nowej Dęby była najbliższa urwania punktu swojemu rywalowi. Może teraz w końcu się uda?

Również w sobotę w Dębicy Wisłoka podejmuje Gigantów Radymno i zapowiada się znowu interesujący mecz. W wyższej formie znajdują się chyba goście, którzy po porażce na inaugurację już tylko wygrywają odwrotnie jak Wisłoka, ale Dębica to trudny teren dla wszystkich i mała niespodzianka wcale nie jest wykluczona!

Wreszcie w niedzielę do nad wyraz dobrze się spisująca drużyna JKS-u Jarosław podejmie lidera i głównego faworyta rozgrywek - rzeszowską Stal. Rzeszowianie w ostatniej kolejce odzyskali pozycję lidera po zwycięstwie nad Stalą Nowa Dęba i pewnie kroczą po zwycięstwo w tej grupie. Czy gospodarzom uda się powstrzymać ten marsz Stalowców? Próbować trzeba, a wszystko się może zdarzyć!

Tak oto przedstawiają się pary w 5-tych meczach naszych chłopców, faworytów wyraźnych w większości brak więc zapowiadają się ciekawe mecze. Warto więc zaplanować sobie czas i przyjść obejrzeć kawał dobrej, młodzieżowej, podkarpackiej piłki!