Stal Mielec - Polonia Przemyśl 10.05.2015

Po obozie wypoczynkowym - Karwieńskie Błota 2014!!!

• autor: rafal9856, 2014-07-26 13:56

Karwieńskie Błota 2014!!!

Bezpośrednio po zakończeniu roku szkolnego i meczu z Karpatami udaliśmy się na letni wypoczynek nad Bałtykiem, który trwał od 28/29 czerwca do 6/7 lipca. Po roku wytężonej pracy taki obóz rekreacyjny wszystkim się należał.
Stacjonowaliśmy w znanej w mieleckim środowisku bazie Hufca ZHP Mielec w Karwieńskich Błotach. Bliskość morza, czyste tereny (obóz leży w granicach Rezerwatu Przyrody ”Widowo”), znakomita kuchnia, świetna organizacja to największe atuty bazy.
Program był tak ułożony, by dni pobytu na Słonecznej Polanie (nazwa bazy Hufca ZHP Mielec) przeplatać wycieczkami wyjazdowymi bądź pieszymi. Już drugiego dnia odbyła się całodzienna wycieczka do Gdańska. Tematem przewodnim tego dnia było „Główne Miasto” oraz „Średniowieczny i dzisiejszy port Gdański” wraz z rejsem pirackim statkiem po porcie gdańskim. Przewodnikiem był pochodzący z Mielca pracownik naukowy – archeolog Uniwersytetu Gdańskiego – pan Filip Popek, który w fantastyczny dla chłopców sposób przedstawił chłopcom historię i zabytki Gdańska.
Inne zrealizowane punkty programu: port w Gdyni, stadion PGE Arena, Akwarium Gdyńskie, sopockie molo, Słowiński Park Narodowy ze spacerem po wydmach, pięknej plaży oraz pobytem w Łebie, Skwer Kościuszki w Gdyni. Odbyły się piesze wycieczki brzegiem morza do pobliskiej Karwi oraz Dębek. Dni pobytu w obozie grupa spędzała głównie na plażowaniu, kąpielach w morzu, grach i zabawach.
Sportowym akcentem tego obozu było kibicowanie w meczu towarzyskim pomiędzy Legią Warszawa a Pogonią Szczecin, który odbył się Centrum Pobytowo -Treningowym Euro 2012 Hotel Mistral Sport w Gniewinie. W zespole Pogoni wystąpił wychowanek Stali Mielec, były uczeń SMS Mielec, Michał Walski.
Znana kapryśna pogoda nad polskim morzem tym razem bardzo sprzyjała, żaden dzień nie był zakłócony przez deszcz, sporadyczne i krótkie opady nad ranem nie miały wpływu na program pobytu. W wyjeździe wzięło udział 36 chłopców (19 z rocznika 2002, 13 z rocznika 2003 oraz 4 gimnazjalistów). Kadrę stanowili: Rafał Ćwięka, Maciej Karasiński, Przemysław Paprocki, Elżbieta Krukowska oraz Anna Kunert. Organizatorzy wyjazdu: klub FKS Stal Mielec oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego dziękują wszystkim, którzy zdecydowali się na wspólną formę spędzenia wakacyjnego czasu.  Serdeczne podziękowania dla komendantki Bazy harcmistrz Haliny Kołodziej.

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za wysoką kulturę osobistą, stosowne zachowanie, dobre wykonywanie zadań związanych z przygotowaniem posiłków. Jako trenerzy byliśmy zadowoleni z Waszej postawy w Gdańsku. Brawo chłopcy!!! Dobrze funkcjonowaliście i dobrze reprezentowaliście Szkołę, Klub, Rodziców i siebie samych!!