Unia Nowa Sarzyna 1:1 Siarka Tarnobrzeg SA
Stal Stalowa Wola 4:0 LKS Igloopol Dębica

Ładowanie...

Aktualności

Podsumowanie XXIX kolejki PLMM

• autor: leybman, 2014-06-26 11:55

W rozwinięciu podsumowanie 29. przedostatniej kolejki naszej ligi czyli... Mistrz jest tylko jeden!

I za nami przedostatnia 29. kolejka, a już w weekend właściwie wakacyjna ostatnia kolejka naszej ligi. Po tej kolejce definitywnie poznaliśmy drużyny na miejscach 4-7 - tu już się nic nie zmieni. Natomiast dopiero w ostatniej kolejce rozstrzygnie się walka o wicemistrzostwo pomiędzy UKS 6 Jasło a Stalą Stalowa Wola, dlaczego tak się stało? Zapraszam do lektury:)

Karpaty Krosno - Stal Rzeszów 0:1

W kluczowym dla układu sił o miejsca 4-6 w tabeli we wtorek w Krośnie miejscowe Karpaty uległy Stali Rzeszów 0:1 co sprawiło (przy jednoczesnym zwycięstwie Stali Mielec), że krośnianie zajęli 5 miejsce w tabeli natomiast rzeszowianie już na pewno usadowili się na miejscu 6-tym. W tym meczu mam komfort w opisie gdyż obydwie strony dzielnie i treściwie opisują swoje mecze dzięki czemu można sobie łatwo wytworzyć obraz wydarzeń w meczach z udziałem tych zespołów, a już po opisie meczu bezpośredniego czułem się tak jakbym na nim był:) Chwała Wam za to! Do tego meczu Karpaty przystąpiły mając tylko jednego (!) rezerwowego i bramkarza, który zwykle jest obrońcą i na tej pozycji debiutował w lidze (!!!) trzon składu jednak pozostał, a i rzeszowianie grali mocnym składem więc walki i emocji nie brakowało. Zespołem minimalnie lepszym byli ostatecznie rzeszowianie, którzy prowadzili grę i mieli lekką przewagę w polu, stworzyli więcej sytuacji podbramkowych i według zgodnej opinii obydwu stron o tę jedną bramkę byli po prostu lepsi. Bramka padła na początku 2. połowy po rzucie rożnym i strzale głową zawodnika Stali i mimo kilku prób z jednej czy też z drugiej strony wynik meczu już się nie zmienił. Brawa jednak dla obydwu drużyn za ambicję i udaną wiosnę!

Stal Mielec - MOS Lubaczów 1:0

Tym zwycięstwem (i porażce Karpat) mielczanie zapewnili sobie 4 miejsce w tabeli, ale nikt (oprócz lubaczowian oczywiście, choć i oni mieli lekki niedosyt...) po tym meczu nie schodził z podniesioną głową. Mecz, który mimo ogromnej przewagi i stworzonych sytuacji (3 poprzeczki, 2 słupki itd.) mielczanie mogli nawet przegrać! A zaczęło się niby normalnie kilka ataków i w końcu w 10 min. strzelona bramka - wydawałoby się, że kolejne to tylko kwestia czasu. Nic bardziej mylnego - im dalej w las tym gorzej. Lubaczowianie sami byli takim obrotem sprawy mocno zdzwieni, gdyby wcześniej się otrząsnęli i odważniej zaatakowali to kto wie. W każdym bądź razie w końcówce po kontrach nie wykorzystali dwóch 100% okazji, a po stałym fragmencie i zamieszaniu obrońca Stali wybił piłkę z linii bramkowej. Do niespodzianki brakowało niewiele, ale ostatecznie jednak mielczanie wygrali, a kibicom spadł wielki kamień z serca. Brawa dla gości za ambitną postawę, no i mimo wszystko dla gospodarzy, bo to nie sztuka wygrać jak wszystko wychodzi...

Igloopol Dębica - Stal Stalowa Wola 1:5

Ostatnim wtorkowym meczem było spotkanie w Dębicy Igloopolu i Stali Stalowa Wola. O formie dębiczan (8 porażka z rzędu u siebie!) niech świadczy to, że nie tylko nie przełamali w tym meczu fatalnej serii, ale doznali najwyższej porażki u siebie w całym sezonie! Na usprawiedliwienie może służyć jednak fakt, że tym razem zadanie było niezwykle trudne gdyż stalowowolanie wiosną grają fenomenalnie (ciągle bez porażki) i pozostają w grze w walce o wicemistrzostwo ligi! A Igloopol będzie miał jeszcze jedną szansę - w derbach Dębicy w zaległym meczu podejmował będzie DAP, który jednak na wiosnę do łatwych rywali nie należy. Ale w końcu to derby!

Siarka Tarnobrzeg - Resovia Rzeszów 1:2

W pierwszym środowym meczu rozegranym w Tarnobrzegu (jesienią drużyny zamieniły się miejscem rozgrywania) Resovia w swoim ostatnim ligowym występie pokonała Siarkę Tarnobrzeg 2:1 i udanie zakończyła sezon. Na którym ostatecznie miejscu to się okaże po ostatniej kolejce natomiast w tym meczu, w którym przewaga była po stronie gospodarzy, szczęście i stałe fragmenty uśmiechnęły się do rzeszowian, którzy najpierw wyrównali stan meczu - jeszcze w pierwszej połowie, po czym wytrzymali napór gospodarzy, by w ostatniej minucie znowu po rzucie wolnym i błędzie bramkarza strzelić zwycięskiego gola. Resovia zatem w znakomitych humorach i już po sezonie, a Siarkowcy będą jeszcze mieli szansę na rehabilitację w ostatniej kolejce w meczu z Polonią Przemyśl. Jak poprawią celowniki to mają sporą szansę na zwycięstwo!

Polonia Przemyśl - Sokół Nisko 6:0

W Przemyślu niespodzianki nie było choć Sokół po raz kolejny do przerwy postawił twarde warunki w wcale nie był zespołem gorszym (obydwa zespoły miały swoje sytuacje), a wynik 0:0 sprawiał, że zapowiadało się na ciekawą drugą połowę. W niej już jednak grała tylko jedna drużyna - Polonia, która po strzeleniu pierwszej bramki szybko zaplikowała niżanom kolejne i ostatecznie wygrała ten mecz wysoko. Swoją drogą Sokół gdyby mecze trwały o połowę krócej miłaby conajmniej drugie tyle punktów! Ciekawostką meczu były walki w powietrzu najniższych zawodników Sokoła z Adamem z Przemyśla najwyższym bramkarzem w lidze gdzie różnica wzrostu przekraczała 40 cm.(!)

DAP Dębica - Ekoball Sanok 2:0

W Dębicy doszło do bardzo ciekawego spotkania dwóch drużyn bardzo dobrze grających wiosną. Przewagą dębiczan jednak oprócz własnego boiska było to, że przystępowali oni do tego meczu po efektownym zwycięstwie w Jaśle w piątek natomiast sanoczanie chyba jeszcze odczuwali lekko niedzielną porażkę z Ziomkami (dwa dni mniej regeneracji). Niezmienia to faktu, że DAP wygrał jednak dosyć pewnie i usadowił się na 7 miejscu (więc górna połówka ligi!) i już go nie odda (zrównać się punktami mogłaby tylko Polonia, ale ma gorsze bezpośrednie mecze 1:0 i 0:2 zresztą bramki też...) natomaist Ekoball spadł na 10 miejsce za Polonię i Resovię i czy je poprawi zadecyduje ostatni mecz w Sanoku. Niemniej dla za wiosnę brawa dla obydwu drużyn!

Ziomki Rzeszów - UKS 6 Jasło 4:0

Czekałem na relację z tego meczu do samego końca niestety musze już publikować, a nie mam innych wiadomości poza wynikiem, minutami i strzelcami bramek. Wynika z tego, że prawdziwy huragan przeszedł przez drużynę UKS w drugiej połowie w 6 minut pomiędzy 37 a 43 min. kiedy to Ziomki strzeliły trzy gole, a ponieważ do przerwy prowadziły 1:0 w tym momencie było już po meczu. Cóż lider w starciu na szczycie pokazał swą moc mimo tego, że na liście strzelców ani asystujących nie ma dwóch najlepszych strzelców ligi(!). Wynik ten oznancza oprócz udokumentowania hegemonii Ziomków także zmniejszenie dystansu pomiędzy UKS a Stalą Stalowa Wola do zaledwie 1 punktu. Walka więc o wicemistrzostwo rozegra się w ostatniej kolejce, którą moga rozstrzygnąć... Ziomki, które jadą w ostatniej kolejce do Stalowej Woli. UKS natomiast podejmuje DAP Dębica, oj może być naprawdę ciekawie!

Tak więc za nami przedostatnia kolejka ligi z 4-ema zwycięstwami gospodarzy, 3-ma gości i bez żadnego remisu. Pauzowała drużyna AP Jasło, która zbiera siły na ostatni mecz w Sanoku (choć miejsca już nie poprawi - gorsze bramki i bezpośredni mecz od Igloopolu). Mamy już drużyny na miejscach 1 oraz 4-7 i oczywiście 13-15 nie znamy jeszcze wicemistrza i pozostałych rozstrzygnięć, ale to już tylko do najbliższego weekendu! Zapowiedź kolejki wkrótce!